Tie, kas turi individualius namus, neretai juose ar šalia planuoja įsirengti ir pirtį. Tiesa, dažniausiai kankina daugybė klausimų – kokią pirtį pasirinkti, geriau įsirengti ją namuose ar pasistatyti šalia, ar tam reikia leidimų ir kiek kainuoja pasistatyti pirtį. Taip pat aktualus klausimas – kokį dizainą, kokio tipo pirties projektą pasirinkti.
Ar reikalingas statybos leidimas pirties projektui?
Klausimas ar reikalingas pirties statybos leidimas yra vienas iš dažniausiai užduodamų. Čia pirmiausia verta aptarti statinio sąvoką. Statiniai, apibrėžti statybos įstatyme gali būti kilnojami arba nekilnojami. Nekilnojamieji turi pamatus, kitaip tariant, negali būti nukelti nuo sklypo. Kilnojami statiniai dažniausiai turi polius, gali būti nukeliami iš sklypo nesumažinant jų vertės. Nesudėtingam, ūkinės paskirties statiniui ant polių statybos leidimas nėra reikalingas, jei yra neviršijami leistini išmatavimai ir bendras plotas. Kitaip tariant, jei pirties plotas neviršija 50 kvadratinių metrų, jos aukštis neviršija 5 metrų, tai šis statinys laikomas nesudėtingu ir jam statybos leidimas nėra reikalingas.
Jei pirties projektas iki 80 kvadratų ploto, iki 8,5 metrų aukščio, ji taip pat priskiriama nesudėtingų statinių, tik jau II grupės. Kaimo vietovėje statybos leidimų nereikėtų, tačiau kai kuriose teritorijose bus reikalingas raštiškas sutikimas.
Nuo ko priklauso projekto kaina?
Pirties projekto kaina priklauso tiek nuo jos kvadratūros, tiek nuo išplanavimo, funkcionalumų, o pati statyba ir nuo pasirinktų medžiagų. Mūsų svetainėje galite rasti pirčių projektų fotografijų ir išsirinkti sau tinkamiausią kartotinį pirties namelio projektą.