Ekonomiškais namų projektais vadinami nedidelių, kompaktiškų namų projektai. Savaime suprantama, pigesnis ne tik jų pastatymas, bet ir išlaikymas, todėl tikrai daugelis šiuo metu renkasi nedidelius, optimaliai šeimos dydžiui pritaikytus namus.
Sutaupyti galima anaip tol ne tik statybinėms medžiagoms ar šildymo sąskaitoms, bet ir patiems statybos darbams, nes mažų namų pastatymas nereikalauja didelės statybininkų komandos, projektas parengiamas greičiau ir ne taip sudėtingai.
Nedidelis namo plotas leidžia ne tik skrupulingai planuoti vietą, bet ir neapsikrauti papildomais, nereikalingais daiktais, turėti kompaktišką erdvę lyg daugiabutyje name, bet ir nuosavą kiemą. Toks sprendimas dar vadinamas pasyviais namais.
Kodėl verta rinktis pasyvų namo projektą?
Pasyvių namų projektai skirti aktyviems žmonėms – būtent tiems, kurie nenori skirti savo dėmesio didelių namo erdvių tvarkymui, mėgsta aktyvų gyvenimo būdą, tačiau nenori gyventi bute. Pasyviais namais išsprendžiamas ir privatumo, nuosavo kiemo, ir nedidelės erdvės klausimas, o statybos – gerokai pigesnės nei didesnio namo, o gal net prilygstančios trijų kambarių buto įsigijimui.
Ekonomiškiausiu sprendimu laikomi pasyvieji statiniai dar gana naujas sprendimas, kuris gali vadintis ateities namais, o jų paklausa yra pačiame augimo pike. Tiesa, tokie namai reikalauja ypač kruopščios statybos, nes technologija yra kiek kitokia, nei didelių namų, tačiau radus patikimus meistrus ir kokybiškai atlikus darbus, galėsite džiaugtis ypatingai mažai išlaidų reikalaujančiais nedidelės šeimos namais, o išlaidos už šildymą bus gal net mažesnės, nei bute.