Kaip išsirinkti svajonių namo projektą?

Greičiausiai kiekvienas iš mūsų vaikystėje bent kartą yra ant popieriaus nubraižęs savo svajonių namo planą, tiesa? Anuomet viskas atrodė taip paprasta, o štai dabar susidūrus su statybų iššūkiu tampa aišku, kad namo projekto pasirinkimas toli gražu ne juokų darbas. Norėdami išsirinkti savo svajonių projektą turime skirti nemažai brangaus laiko, atsidavimo, kruopštumo ir pasinerti į planavimo procesą. Tikimės, galėsime šiek tiek pagelbėti, kad projekto pasirinkimas būtų lengvesnis.

Kaip rinktis namo projektą?

Natūralu, kad gražūs namų projektai greitai patraukia akį, sužadina smalsumą ir kartais lemia pasirinkimo sprendimą. Visgi tam, kad projektą savo būstui išsirinktumėte teisingai, reikia kur kas daugiau nei tik įvertinti grožio aspektą.

Pirmiausia pasirinkite patikimą projektuotoją ar namų projektais prekiaujantį juridinį subjektą. Šiame kontekste itin svarbu kompetencijos, žinomumas, geri atsiliepimai.

Kitas etapas – užduokite sau daug klausimų, leisiančių įvertinti, kokie Jūsų poreikiai, lūkesčiai ir ko reikia, kad pasirinktas būstas būtų komfortiškas bei idealiai atitiktų Jūsų poreikius. Tokiais klausimais gali būti, pavyzdžiui:

·         Kelių aukštų namo norite?

·         Keli asmenys gyvens name?

·         Ar turite vaikų? Jei ne, ar planuojate turėti ateityje?

·         Jei yra vaikų, ar jie turės atskirus kambarius?

·         Kiek vonios kambarių bus namuose?

·         Ar reikalingas svečių kambarys?

·         Ar dažnai priimate svečius, rengiate šventes?

·         Ar dirbate iš namų? Jei taip, kaip dažnai?

·         Ar mėgstate daug natūralios šviesos namuose?

Tai keli klausimai, kurie padės identifikuoti, koks kambarių poreikis būsimuose namuose, kiek reikės įrengti vonios kambarių, ar reikia numatyti ramią vietą darbui, kokį plotą skirti poilsio zonai, svetainei ir t.t.

Dar svarbu įvertinti ir savo pramogas: tiek namuose, tiek lauke. Numatykite, ar reikalingas židinys, galbūt erdvė kinui, biliardui, pirčiai namuose. Svarbu įvertinti ir tai, ar lauke reikia terasos, garažo bei kt.

Mūsų svetainėje rasite labai didelę namų projektų įvairovę, atitinkančią skirtingus poreikius, tad neabejojame, jog atrasite tai, kas atitiks Jūsiškius. Tiesa, pasitaiko, kad viena ar kita detalė netinka, nors visas projektas poreikius atitinka tobulai. Tokiu atveju galimos tokio plano korekcijos, siekiant jį padaryti precizišką ir visiškai atitinkantį Jūsų svajones.

Kiek kainuoja namo projektas?

Namo projektas – nepigus malonumas, ypač jei samdysite architektą, kuris kurs individualų projektą. Pigesnis variantas – projektų kartotiniai, iš kurių Jums tereiks išsirinkti tą, kuris labiausiai patiks.

Projektas gali būti bazinis arba papildytas bazinis. Pirmuoju atveju jį sudarys tik architektūrinė dalis su architektūriniais brėžiniais, aiškinamuoju raštu ir kitais dokumentais. Tokio projekto kaina startuos maždaug nuo 1 000 eurų. Jei pasirinksite papildytą bazinį projektą, tai, be architektūrinės dalies, dar bus ir konstrukcinė dalis su brėžiniais, erdviniais konstrukcijų atvaizdavimais ir kitais reikiamais dokumentais. Priklausomai nuo statinio sudėtingumo, šios dalies kaina gali varijuoti diapazone nuo 100 iki 1 500 eurų.

Namo projekto kainą padidinti gali dar kitos papildomos dalys, pavyzdžiui, vandentiekio bei nuotekų valymo, šildymo, vėsinimo ir kt.

Daugiau apie namų projektų įkainius sužinosite tiesiogiai susisiekę su specialistais, kurie, įvertinę Jūsų poreikius bei situaciją, pateiks tikslią kainą.

Ar visada reikalingas statybų leidimas?

Daugelis vienu iš svarbiausių statybų proceso elementų laiko statybų leidimo gavimą. Vieniems ši procedūra yra sklandi, o štai kitiems kupina netikėtumų. Jei norite tokią naštą nusimesti nuo savo pečių, galime tuo pasirūpinti. Statybos leidimo gavimas kainuos nuo 1 100 eurų.

Ar visada statybos leidimas reikalingas? Taip, gyvenamiesiems pastatams statybos leidimas reikalingas visada. Sužinokite daugiau apie statybos leidimus straipsnyje „Ar visiems namų projektams reikalingas statybų leidimas?“.