Nuo ko priklauso namo projekto kaina?

Dažnas svajoja gyventi nuosavame name. Jei pirksite ne jau pastatytą būstą, o pasiryšite viską pradėti nuo nulio, turėtumėte žinoti, jog laukia nemažai formalumų. Neretai skaičiuojant būsimas išlaidas jų sąrašas pradedamas medžiagų ir darbų sąmata, tačiau investicijų reikalauja ir kur kas daugiau dalykų, pavyzdžiui, dokumentas, be kurio statybos sunkiai įsivaizduojamos. Tai yra namo projektas. Kai kurie gerokai nustemba išgirdę, kokią sumą reikia sumokėti už tokį projektą. Tad verta atlikti šiokius tokius „namų darbus“ ir žinoti, nuo ko priklauso namo projekto kaina, kad galėtumėte tiksliau numatyti šias išlaidas.

Namo plano kaina: kokie aspektai ją lemia?

Šiame kontekste galime išskirti du kertinius veiksnius, kurie turi daugiausia įtakos namo projekto kainai. Pirmiausia, tai yra namą projektuojančio architekto / įmonės kompetencijos, žinomumas. Kitas aspektas – kaina įtakos turi darbų apimtys, o tiksliau – kokios projekto dalys rengiamos, kiek jų bus, kokios papildomos paslaugos pasirenkamos.

Namo projekto kainai įtakos turi tokie aspektai:

·         bendras projektuojamo pastato plotas;

·         projekto sudėtingumas;

·         projektuojamų pastatų kiekis, pavyzdžiui, be gyvenamojo namo, dar numatytas ir ūkinis pastatas, garažas ar kt.;

·         sklypo strateginė padėtis irgi gali turėti įtakos kainai (jei pastatas bus statomas specialiose vietose, kuriose galioja tam tikri reikalavimai);

·         kita.

Individualus namo projektas gali būti dviejų variantų:

·         Bazinis, turintis tik architektūrinę dalį. Šiuo atveju projekte yra aiškinamasis raštas, techninės specifikacijos, reikalingi architektūriniai brėžiniai, 3D vizualizacijos ir kt. Tokio projekto kaina, pasirinkus darbą su mūsų komanda, kainuos nuo 1 000 eurų. Pasirinkus bazinį projektą jame gali būti pridėti pagrindinių konstrukcijų brėžiniai (tai papildomai kainuos apie porą šimtų eurų).

·         Papildytas bazinis, kur architektūrinei daliai draugiją palaiko ir konstrukcinė dalis. Šiuo atveju namo planas apims jau minėtus architektūrinės dalies elementus bei konstrukcinės dalies brėžinius, erdvinius konstrukcijų atvaizdavimus, sąnaudų kiekių žiniaraščius bei kt. Tokio projekto kainą sudarys dvi dalys: jau minėtoji bazinio projekto kaina, kuri prasideda nuo 1 000 eurų, ir konstrukcinės dalies kaina, kuri varijuoja nuo 400 iki maždaug 1 500 eurų (kainai įtakos turi pastato sudėtingumo lygis).

Taip  pat yra ir papildomos projekto dalys, apmokestinamos atskirai. Tokiomis dalimis gali būti šildymas, vandentiekis ir nuotekų valymas bei kitos. Kiekvienos dalies kaina bus paskaičiuota atskirai.

Papildomai gali kainuoti, jei reikia gauti statybos leidimą. Ši paslauga atsieis nuo 1 100 eurų.

Mūsų svetainėje rasite labai didelį namų projektų pasirinkimą. Neabejojame, jog bus tai, kas atitiks Jūsų poreikius. Jei reikia, svetainėje esantys projektai gali būti koreguojami pagal Jūsų norus. Šių korekcijų kaina varijuos diapazone maždaug nuo 100 iki 800 eurų.

Jei aktualus individualus projektavimas, jo kaina prasidės nuo 3 500 eurų.

Ekspertų patarimai renkantis namų projektą

Pirmiausia, tai labai svarbu ne tik tinkamai pasirinkti projektą, tačiau ir jį projektuojantį specialistą / įmonę. Nuo to priklauso bendradarbiavimo sklandumas ir galutinis rezultatas.

Toliau prieš rinkdamiesi projektą užduokite sau tam tikrus klausimus, pavyzdžiui, ar turite vaikų (jei ne, ar planuojate turėti ateityje), keli asmenys gyvens name, ar visi turės atskirus kambarius, kiek vonios kambarių reikėtų, ar reikia prie namo prijungto garažo, ar jis bus atskiras, o galbūt visai nebus ir t.t. Klausimų yra daug, o atsakymai į juos leis itin pasistūmėti į priekį kuriant savo svajonių namų projektą.

Įvertinkite savo gyvenimo būdą, pavyzdžiui, ar reikalinga terasa, erdvė sportui, žaidimams, ar namuose norite židinio, galbūt kino zonos ir pan.