Nuosavas namas – Jūsų svajonė? Tuomet drąsiai ženkite link jos, tačiau drauge nusiteikite ir gana intensyviam statybų planavimo bei realizavimo periodui. Kai kurių niuansų žinojimas ir vertingi patarimai gali padėti statybos procesą gerokai palengvinti. Tad ką verta žinoti, į ką kreipti dėmesį, kam skirti daugiau laiko ir kada tikrai geriau pasikliauti specialistų patirtimi?
Pasikliaukite specialistais
Kai tik jau imsitės realių veiksmų, susiraskite gerą architektą, kuris parengs namo projektą, padės gauti leidimą statybai ir šiame namo planavimo bei statybų procese padės išvengti daugelio nesklandumų.
Vienas iš pirmųjų darbų bus parengti projektą būsimam namui. Rinkite informaciją, skaitykite daugiau, kam naudingi namo projektai, kas juos turėtų sudaryti ir kokį projektą geriau rinktis: individualų ar kartotinį. Vienas iš jų garantuos unikalumą, visišką Jūsų poreikių išpildymą o kitas – palankesnę kainą bei kur kas operatyvesnį procesą. Jei aktualu daugiau patarimų apie namo statybas, susisiekite su mūsų komanda.
Tiesa, dar namo projektavimo etape verta bendradarbiauti ne tik su architektu, tačiau ir interjero dizaineriu, statybos darbus atliksiančiais specialistais. Sakysite, per anksti, juk projektas dar tik ruošiamas? Visiškai ne – savo sričių specialistai gali pažerti labai svarbių patarimų ar planuojant namo projektą. Tai neretai leidžia sutaupyti ir laiko, ir pinigų, nes išvengiama klaidų.
Ir pigiau gali būti geriau
Dažnai vadovaujamasi pozicija, jog pigesnis daiktas bus prastesnis. Bet kalbant apie namų projektus, tokia nuomonė nebus teisinga, kadangi itin populiarūs kartotiniai namų projektai, kurie, palyginti su individualiais, kainuos kur kas mažiau, tačiau bus itin pasiteisinęs sprendimas. Namų planavimo kaina gali būti mažesnė net kelis kartus, jei prioritetą teiskite kartotiniam, o ne individualiam namo planui.
Pasidomėkite sklypu
Jei sklypą dar tik renkatės, tai šiame etape taip pat pravers architekto nuomonė ir žinios. O jei sklypą namui jau turite, taip pat pasikonsultuokite su architektu, kuris geriausiai patars, kokio dydžio ir formos namas Jūsų teritorijai bus tinkamiausias. Taip pat informuos, jei yra veiksnių, mažinančių galimą užstatyti plotą Jūsų sklype. O tai viena iš klaidų, kai darbų imamasi savarankiškai, nes ne visuomet didelis sklypas reiškia beveik neribotas galimybes namui čia statyti.
Biudžetas: maksimalus ar minimalus?
Su statybomis taip jau yra, jog neretai pradinis numatytas biudžetas galutiniame rezultate būna gerokai ūgtelėjęs, kartais net kelis kartus. Taip yra nebūtinai dėl apsiskaičiavimo ar poreikių perdėliojimo statybų procese. Didesnį, nei numatyta, biudžetą neretai lemia ir sparčiai augančios medžiagų bei paslaugų kainos. Todėl planuodami namo statybą sudarykite pesimistinį biudžeto variantą ir vadovaukitės juo.
Elektros klausimas
Renkantis sklypą kiekvienas nustato savus kriterijus, kas yra daugiau, kas mažiau svarbu. Toks prioritetų sudėliojimas praverčia. Patarimas – visuomet elektros klausimą priskirkite svarbiausiems prioritetams, kadangi neretai paaiškėja, jog elektros atvedimas į sklypą gali kainuoti net labai dideles sumas.
Vieno aukšto ar dviejų?
Specialistai pataria dviejų aukštų namą rinktis tada, jei sklypas nedidelis – šitaip sutaupoma užstatomo ploto. Įvertinkite ir kainą – neretai vieno aukšto namo statybos atsieis pigiau nei dviejų.