Kam reikalingi namo projektai?

Namo statyba yra procesas, reikalaujantis didelių indėlių, vienas iš jų – piniginis. Tad natūralu, jog dažnas ieško galimybių bent šiek tiek sutaupyti. Tokiu atveju yra svarstoma, kas būtina, o ko galima atsisakyti. Nemažai laiko ir pinigų reikalauja dokumentų parengimas, tvirtinimas, leidimų gavimas, todėl kartais kyla klausimas, ar reikalingas, pavyzdžiui, namo projektas.

Namo projekto nauda

Pagrįsdami namo projekto naudą bei reikalingumą, pirmiausia, norime pasakyti, kad tai – vienas iš pačių svarbiausių dokumentų statinio statybos kontekste. Šis projektas sudaromas įvertinant  aktualius teisės aktus ir pateikiant būsimo namo šeimininko sprendimus dėl namo formos, dydžio, išplanavimo ir pan. Negana to, remiantis namo projektu yra įteisinama pastato statyba, t. y. gaunamas statybų leidimas. Todėl jei norite gauti šį leidimą, be statinio projekto neišsiversite.

Namo projektas drauge yra tikslios gairės statytojams, atspindinčios, kaip turi vykti darbai, kokios medžiagos pasirenkamos ir koks turi būti galutinis rezultatas.

Kiek kainuoja namo projektas?

Namų projektavimo kaina priklauso nuo to, kokį projektą pasirinksite, kokio sudėtingumo statinys bus, taip pat ir nuo paties architekto ar įmonės kainų ir kitų aspektų. Individualaus namo projekto kaina visuomet bus aukštesnė nei kartotinio, t. y. jau parengto projekto. Individualus projektavimas startuoja nuo maždaug 3 500 eurų ir drauge reikalauja nemažai laiko investicijų.

Pigesnė, tačiau ne prastesnė alternatyva – kartotinis namo projektas. Tai, atsižvelgiant į daugumos poreikius, jau parengtas projektas, kurį galite užsakyti vos per 5 darbo dienas. Toks projektas įprastai kainuoja apie 2 000 eurų. Pasirinkę šį variantą galėsite rinktis iš daugybės parengtų namų planų ir atrasti tai, kas geriausiai tiks Jums.

Namų projektavimo ekspertų patarimai

·         Dar prieš pradedant projektuoti namą tikslinga atlikti šiokius tokius „namų darbus“, pavyzdžiui: išanalizuoti sklypą, kuriame tas namas stovės. Šiuo atveju verta samdyti architektą, kuris išanalizuos įvažiavimo ypatumus, sklypo padėtį, reljefą, aktualius dokumentus ir kas labai svarbu – identifikuos statybos apribojimus, jei tokių esama.

·         Jei renkatės iš kartotinių projektų, tai nemanykite, kad bet kuris iš jų tiks bet kokiam sklypui. Tai netiesa, mat esti daug niuansų, galinčių riboti Jūsų statymo galimybes. Tad labai svarbu įvertinti, ar pasirinktas projektas tinka konkrečiam sklypui, šiuo atveju taip pat pagelbės specialistas.

·         Iki namo projekto rengimo pradžios verta išgryninti tai, kas svarbu Jums, susikurti savo svajonių namo viziją. Tai leis sutaupyti laiko ir iškart judėti kryptingai. Verta iš anksto nuspręsti, kokio ploto namo norite, kiek kambarių turėtų būti, ar reikia pagalbinių patalpų, garažo, terasos, balkono ir pan.

·         Pasitikėjimas specialistais gali padėti ir nemažai sutaupyti, pavyzdžiui, renkantis medžiagas. Pastarosios yra tiesiogiai susijusios su statinio išvaizda, savybėmis, gyventojų komfortu, tad skaitykite daugiau apie namų projektų medžiagų pasirinkimą.

·         Taip jau yra, jog projektuojant namus neretai dėl vienų dalykų tenka atsisakyti kitų. Tačiau jei bendradarbiausite su geru architektu, jis visada pasiūlys puikių išeičių, kuomet rezultatas tenkins galbūt net dar labiau nei pirminė idėja.