Patarimai, padėsiantys pasirinkti tinkamą namo planą

Daugelis svajojame apie nuosavą namą, tačiau iki tos svajonės išsipildymo reikia nueiti gana ilgą ir vingiuotą kelią. Šio proceso pradžia daugiausia susijusi su įvairiausių dokumentų, planų, leidimų rengimu, gavimu ir pan. Vieni iš startinių darbų yra namo projekto parengimas bei statybų leidimo gavimas. Projektui parengti Jums bus reikalingas specialistas ir šiame etape paprastai renkamasi iš dviejų alternatyvų: sudaromas individualus namo planas arba pasirenkamas vienas iš daugybės kartotinių namų projektų. Pastarasis variantas masina operatyvumu ir kur kas patrauklesne kaina. Tad ką reikia žinoti, jog pasirinktumėte Jūsų poreikius idealiai atitinkantį namo projektą?

Ką reikėtų žinoti apie namų projektus?

Individualūs namų projektai yra būtent tokie, kokių norite Jūs. Architektas sudaro Jūsų būsimo namo planą, atsižvelgdamas į individualius poreikius. Tai gali būti net ir nestandartinių sprendimų kupina vizija. Kartotiniai projektai yra jau sukurti, remiantis daugumos poreikiais. Tai optimalus sprendimas tiems, kurie nori paspartinti projektavimo procesą ir drauge išleisti mažiau pinigų šiai procedūrai.

Turėtumėte žinoti, jog kartotiniai namų projektai yra skirtingi, todėl net ir išrankiausi klientai atranda jiems tinkamiausią variantą. Pirmiausia, projektai skiriasi būsto bendru ir gyvenamuoju plotu, aukštų, kambarių skaičiumi, kiekvienos patalpos plotu, pamatų tipu, sienoms pasirinktomis medžiagomis, išorine apdaila, perdangos tipu, pasirinkta stogo danga, išplanavimu ir daugeliu kitų aspektų. Štai kodėl bus puiku, jei prieš rinkdamiesi projektą savo namui maždaug žinosite savo poreikius ar net turėsite svajonių namo viziją.

Ką reikia žinoti renkantis namo projektą

Svarstydami, kuris namo projektas geriausiai atitiktų Jūsų poreikius, turite iš anksto numatyti atsakymus į tam tikrus klausimus, pavyzdžiui: kelių aukštų namo norite, kiek kambarių jame turėtų būti, kiek sanitarinių mazgų, kokio dydžio erdvės, ar bus terasa, garažas, katilinė ir daug kitų aspektų.

Įvertinkite pagal savo gyvenimo būdą, šeimos sudėtį, kiek patalpų namuose Jums reikia ir kokio dydžio jos turėtų būti – ar išlaikysite erdvę, ar orientuositės į kompaktiškumą.

Kitas svarbus dalykas – kokybiškos medžiagos. Renkantis projektą yra numatyta, iš ko pastatytos išorinės sienos, kokia apdaila, kokios medžiagos naudojamos stogui ir pan. Prioritetą teikite kokybei.

Jei yra tikimybė, kad po kurio laiko namą norėsite parduoti, rinkitės šiuolaikiškus, ilgaamžius architektūrinius sprendimus, t.y. atsižvelkite, kad dabartiniai sprendimai galimai būtų aktualūs ir po dešimtmečio ar daugiau. Šiame kontekste daug dėmesio skirkite išorės apdailai, stogo dangai, kurie kelia namo vertę, reprezentatyvumą, lemia puikų eksterjero vaizdą.

Kodėl verta rinktis kartotinį namo projektą?

Pirmiausia, simpatijos kartotinio projekto naudai dažniausiai tenka dėl kur kas patrauklesnės kainos – palyginti su individualiu namo projektu, kartotinis gali kainuoti net ir kelis kartus pigiau.

Kartotiniai nuosavų namų projektai padeda sutaupyti daug laiko pradiniame planavimo etape, kadangi tokie projektai jau yra parengti ir iš jų tereikia pasirinkti tinkamiausią. Užsakant individualų projektą labai daug laiko užima kiekvieno aspekto aptarimas, planavimas, o rezultatas ne visuomet tenkina iš pirmo karto.

Tiesa, nors tai geras variantas, bet kartais gali netikti kartotiniai namų projektai pagal sklypą. Tai pasitaiko, jei sklypas yra nestandartinis arba jam taikomi vienokie ar kitokie apribojimai, leidžiama užstatyti zona yra nestandartinės formos ir pan. Šiuo atveju, greičiausiai, teks užsakyti individualų namo projektą.

Kartotiniai projektai tampa atspirties tašku ir išeitimi tiems, kurie visiškai nežino, ko nori ir nuo ko pradėti kurti savo svajonių namo viziją.