Kokius klausimus verta užduoti prieš renkantis namo projektą?

Esate pasiruošę įgyvendinti savo svajonę ir pasinerti į namų planavimo bei statybos sūkurį? Tuomet reikės skirti nemažai laiko, ieškoti informacijos, susidurti su begale dokumentų ir procedūrų, rinktis medžiagas, o kur dar realiai pradėsiantys vykti statybų darbai... Tačiau nebūtina absoliučiai viską užsikrauti ant savų pečių – daugeliu atvejų specialistai tampa tikru išsigelbėjimu, pavyzdžiui, dokumentų kontekste. Šiuo atveju kalbame apie namo projektą ir statybų leidimo išdavimą, kas reikalauja tikrai daug žinių, laiko bei kantrybės. Jei norite individualaus namo projekto, Jums reikės architekto pagalbos ir turėtumėte žinoti, jog tai kainuos išties nemažai. Kur kas paprastesnis ir mažiau kainuosiantis sprendimas – kartotinis namo projektas. Tokiu atveju iš daugybės jau parengtų projektų Jums tereikės išsirinkti tą, kuris idealiai atitiks individualius poreikius bei tiks Jūsų sklypui. O kaip išsirinkti?

Kaip rinktis namo projektą?

Namų projektavimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nepaprastai įdomus, tačiau procesui pajudėjus dažnas supranta, kad tai drauge ir kiek varginantis bei daug laiko reikalaujantis veiksmas. Tad pasirinkę kur kas paprastesnį variantą ir nusprendę įsigyti kartotinį projektą, turėsite labai plačią pasirinkimų įvairovę. O kad rinktis būtų lengviau bei sprendimas džiugintų, tikslinga sau užduoti sau daug su šeimos sudėtimi, gyvenimo būdu, laisvalaikiu, darbu susijusių klausimų, padėsiančių identifikuoti, kokio dydžio, išplanavimo būstas Jums tiktų labiausiai.

Tokie klausimai gali būti:

·         Koks gali būti bendras būsto plotas, koks gyvenamasis plotas?

·         Kelių asmenų šeima gyvens?

·         Kelių aukštų namas domina?

·         Kiek kambarių name turėtų būti?

·         Kiek sanitarinių mazgų name reikia?

·         Ar mėgstate daug natūralios šviesos namuose?

·         Ar patinka didelės ar kompaktiškos erdvės?

·         Ar reikia terasos?

·         Garažas: ar reikia, ar ne. Jei taip, ar prijungtas prie namo, ar atskiras?

·         Ar reikalingas sandėliukas namuose?

·         Ar dirbsite iš namų? Jei taip, kartais ar dažnai?

·         Ar reikalingas kambarys svečiams?

·         Ar reikalinga katilinė?

·         Virtuvė sujungta su valgomuoju ar turi būti atskiros patalpos?

·         Kokios medžiagos sienoms, apdailai turėtų būti pasirinktos?

·         Kokia stogo danga domina?

Tai tik nedidelė dalis klausimų, padėsiančių pasirinkti Jums tinkamiausią namo projektą. Kvalifikuotas architektas turės jų kur kas daugiau, siekdamas išsiaiškinti Jūsų poreikius.

Pasitikėkite specialistais

Priimti teisingą sprendimą Jums tikrai padės specialistų patarimai namų projektams vertinti. Profesionalai nurodys, kam verta skirti daugiau dėmesio, ką vertinti, kurie variantai yra geresni ir kodėl ir t.t. Specialistai remiasi sukaupta patirtimi, žiniomis, išmano šio sektoriaus niuansus, tad gali pateikti daug praktiškų patarimų.

Ar žinote, kaip dar galite gerokai palengvinti kelią link savo svajonių namo? Pasikliaudami specialistais ir statybas leidžiančio dokumento išdavimo procese, kuris neretai užtrunka. Jei įdomu, kokia gali būti statybų leidimo išdavimo trukmė, tai turėtumėte žinoti, jog leidimų gyvenamiesiems namams išdavimas gali užsitęsti 1–2 mėnesius ar net kiek ilgiau.

Namo projekto kaina priklausys nuo to, kokios dalys į projektą įtraukiamos: ar tik architektūrinė, ar ir konstrukcinė. Statybų leidimo gavimo paslaugos kaina startuoja maždaug nuo 1 100 eurų.