Namai su mansarda iki 80kv: projektavimo patarimai

Nedidelis, tačiau talpus, visus būtiniausius poreikius atitinkantis ir net pranokstantis namas – ar tai yra įmanoma? Žinoma, kad taip, tereikia planuoti protingai ir pasikliauti specialistų patarimais. Ne visuomet esmė yra namo dydyje ir didesnis plotas nulemia visas galimybes. Namo statyba yra kūrybinis procesas, kupinas puikių netikėtumų.

Vertinantiems paprastumą ir ieškantiems pigiausio projektavimo sprendimo pravers pasižvalgyti po namų su mansarda iki 80 kvadratinių metrų pasiūlymus. Tai nedideli ir kompaktiški, tačiau pakankamai talpūs namai su efektyviai naudojamu plotu. Jiems nereikia daug priežiūros, todėl tai daugeliu atvejų patogus sprendimas nedidelei šeimai. Skaitykite daugiau apie mansardinius namų projektus šiame straipsnyje.

Kodėl verta statyti mažus mansardinius namus?

Mansardinių namų projektai iki 80 kv. yra daugeliu atžvilgių racionalus ir vertingas sprendimas, kuris tampa vis populiaresniu.  Juk visai nebūtina statyti dideles pilis su daugybe miegamųjų. Dideli namai ir gerokai brangesni, ir reikalauja kur kas daugiau priežiūros. Mažesnių būstų variantai bus daug kartų praktiškesnis ir patogesnis pasirinkimas vidutinių poreikių šeimai, leisiantis sutaupyti.

Dar vienas mažų mansardinių namų privalumas yra tas, jog jų projektavimas bei statyba vyksta žymiai greičiau ir paprasčiau, lengviau sutvarkyti ir dokumentus, gauti leidimus statyboms, banko paskolą. Tokiems būstams galioja kur kas mažesni reikalavimai. 

Jeigu jūsų šeimos poreikiai nėra išskirtiniai, nedidelis mansardinis namas bus idealus pasirinkimas. Praktika rodo, kad toks mansardinio namo variantas padeda pasirengti greitam naujo gyvenimo naujame būste startui be žymesnių rūpesčių.

Nedidelių mansardinių namų projektai

Projektuoti mažą mansardinį namą visiškai nėra sudėtinga. Protingai viską pasvėrus ir apskaičiavus jame gali puikiai užtekti vietos 3–4 šeimos nariams, kadangi nedideliame, iki 80 kv. plote telpa: 

  • du vaikų kambariai; 
  • vienas miegamasis; 
  • svetainė; 
  • virtuvė ir valgomasis; 
  • vonios kambarys; 
  • drabužinė;
  • katilinė;
  • tambūras. 

Nedideliame name su mansarda yra kone viskas, ko reikia patogiam ir pilnavertiškam visos šeimos gyvenimui. Labai svarbu, koks yra būsto išplanavimas, tuomet viskas gali puikiai tilpti ir būti pakankamai erdvu. Projektuojant nedidelį, iki 80 kv. plotą rekomenduojama neįrenginėti koridorių – iš svetainės su valgomuoju ir bendrosios erdvės galėsite lengvai patekti į visus kambarius. 

Dar vieną didelį privalumą suteikia pati mansarda, kurioje yra galimybė įsirengti papildomą darbo ar svečių kambarį. Tad svarstant racionaliai viskas yra įmanoma – tereikia pasikliauti patyrusių specialistų patarimais ir visuomet rasite savo individualiems poreikiams tinkamiausią išeitį.

Ar įrengti rūsį, garažą?

Mansardinis namas su rūsiu ir garažu yra laikomas dideliu privalumu, kuriuo mėgautis išeina ne visada. Abu gali pareikalauti nemažų investicijų, tačiau jos atsiperka be galo dideliu patogumu. Rūsys ženkliai padeda sutaupyti vietos mažuose mansardiniuose namuose, todėl tai labai praktiškas sprendimas. Juk rūsyje galėsite susidėti daiktus, įsirengti skalbyklą ar kaip nors kitaip išnaudoti esamą erdvę sutaupydami vietos pirmame aukšte. Mažų namų atveju tai yra idealus projektavimo variantas.

Garažai dažniausiai įrengiami tuomet, kai namo ir sklypo plotas didesnis, turima pakankamai papildomų lėšų. Nedidelių mansardinių namų projektai paprastai būna be garažo, todėl automobilis laikomas kieme. Žinoma, galima statytis garažą ir atskiru statiniu, nebūtinai sujungtą su namu, jeigu tik leidžia sklypo plotis ir turite pakankamai laisvos vietos, arba sudaryti individualų nedidelio namo su garažu projektą.

Metas pradėti jaukų gyvenimą nedideliame mansardiniame name! „E namai“ specialistai užtikrins viską, ko reikia profesionalių projektų įgyvendinimui ir padės rūpimais individualaus būsto pasirinkimo klausimais pagal visus jūsų poreikius.