Kodėl verta turėti namą su mansarda ir rūsiu?

Rūsys su mansarda yra daugelio mėgstamas ir vis populiarėjantis namo statybos sprendimas. Jeigu nusprendėte mansardiniame name įrengti dar ir rūsį, vertinga būtų pasidomėti praktiškais specialistų patarimais, į ką atkreipti dėmesį ir kaip geriausia tai padaryti. Skaitykite toliau šį straipsnį ir sužinokite daugiau apie mansardinius namus su rūsiu bei jų projektavimą.

Rūsys mansardiniame name

Turbūt nelengva būtų įsivaizduoti patogų namą be rūsio. Rūsys yra papildoma požeminė erdvė, skirta susidėti daiktus. Rūsyje taip pat galima įsirengti skalbyklą ir šitaip sutaupyti vietos namo aukštuose, ypač jeigu kvadratinių metrų skaičius name nėra didelis, todėl reikalingas talpumas. Akivaizdu, kad be rūsio viską sutalpinti būtų ne taip patogu, todėl namo, kuriame jis įrengtas, vertė tik dar labiau pakyla.

Ir vis tik rūsio įrengimas reikalauja papildomų investicijų ir laiko, kadangi tenka kasti gruntą, tinkamai pasiruošti darbams. Ilgiau trunka ir tokio namo projektavimas, reikalingos išsamios specialistų konsultacijos, grunto tyrimai. Praktika rodo, jog rūsio įrengimas dažnai pareikalauja iki 25–30% bendro projekto biudžeto, žinoma, labai daug kas priklauso nuo konkretaus projekto, kurių gali būti labai įvairių.

Jeigu tvirtai nusprendėte, kad rūsys jums tikrai reikalingas, metas nieko nelaukti ir imtis darbų. 

Prieš pradedant darbus reikėtų žinoti:

  • kokio tipo dirvožemis jūsų sklype;
  • koks yra požeminio vandens gylis;
  • ar statybų vietovėje negresia pavasariniai potvyniai.

Nuo grunto tipo sklype nemaža dalimi priklauso kasimo kaina, taip pat labai svarbu, kad būtų pasirinktas tinkamas, saugus rūsio gylis. Visa tai ištirs ir nustatys specialistai.

Pilnas rūsio įrengimas

Tikriausiai net nereikia sakyti, jog rūsio įrengimas neapsiriboja vien duobės iškasimu, pamatu ir sienų pastatymu. Dar yra reikalingas tinkamas izoliacijos įrengimas, elektros laidų atvedimas, kiti inžineriniai tinklai, vidaus apdaila. Gerai įvertinkite savo finansines galimybes ir planuojamas išlaidas, kurių paprastai būna dar ir daugiau, negu numatyta. Tuomet namo statyba vyks sklandžiai ir numatytu laiku jau galėsite mėgautis įrengtais namais su visais patogumais.

Garažo įrengimas

Garažas mansardiniame name taip pat yra be galo vertinga išplanavimo dalis, ženkliai kelianti būsto vertę. Įsirengti mansardinį namą su rūsiu ir garažu yra puikus sprendimas, žinoma, pareikalausiantis ir didesnių išlaidų. Paprastai garažai įrengiami didesnio ploto būstuose, jeigu reikalinga, kartais net du. Jeigu tai mažas mansardinis namas iki 80 kv. vertėtų itin kruopščiai apgalvoti namo išplanavimą ir ribotą plotą panaudoti racionaliai.

Garažas taip pat gali būti pastatytas atskiru statiniu kieme, kuomet kartu statyti neleidžia per mažas sklypo plotas ar specifinis statinio išplanavimas.

Tiek rūsio, tiek garažo įrengimo klausimais kreipkitės į paslaugius „E namai“ specialistus, kurie padės tuomet, kai reikia skubios pagalbos.

Namų su mansarda projektai

Įrengiant mansardinį namą reikšmingas ne tik rūsys, bet ir statinio visuma su visais šeimos gyvenimui pritaikytais patogumais. Labai svarbu, iš kokių medžiagų namas pastatytas, kokia yra stogo danga. Rinkdamiesi statybas pagal jau iš anksto sukurtus mansardinių namų projektus galėsite nesirūpinti dėl detalių. Projektai sukurti pagal dažniausiai pasitaikančius poreikius, juose numatyta viskas, ko reikia visos šeimos patogumui. Be abejonės, projektus galima ir koreguoti pagal savo poreikius, tad kiekvienas ras sau tinkamiausią sprendimą optimalia kaina. 

Namas su mansarda ir rūsiu – tai puikus sprendimas patogiam gyvenimui. Patyrę meistrai profesionaliai pasirūpins rūsio projektavimu ir įrengimu skirtingo dydžio mansardiniuose namuose.