Kokie yra privalumai turėti mansardinį namą su garažu?

Namai su mansarda yra daugelio svajonė. Turint aiškų planą ir tinkamai planuojant statybas galima nesunkiai paversti savo namų viziją realybe. Žinoma, viskam reikia daug laiko ir kantrybės. Susidaro ir nemažai išlaidų, kadangi namo statyba yra rimtas žingsnis. 

Toliau pakalbėsime ne tik apie mansardinių namų privalumus, bet taip pat aptarsime, kodėl verta turėti mansardinį namą su garažu, kokie yra galimi mansardinių namų projektų pasirinkimai ieškant patogaus, visiems šeimos poreikiams pritaikyto gyvenamojo būsto.

Garažas dar didesniam patogumui

Turbūt būtų sunku įsivaizduoti šiuolaikišką nuosavą namą be garažo, kadangi automobilius vairuoja kone kiekvienas, ypač kai gyvenama užmiestyje. Daugelis šeimų turi ne vieną automobilį, tad didesni būstai būna net su dviem garažais. Turėdami nuosavą namą su garažu galėsite mėgautis ne tik didesniu komfortu. Tuo pačiu gerokai išaugs ir būsto vertė.

Garažas suteikia dar daugiau patogumo, ypač žiemos metu, kuomet reikia saugiai laikyti automobilį. Nebetenka rūpintis dėl automobilio valymo nuo sniego ir gedimų, kuriuos gali sukelti stiprus šaltis.

Planuojant įrengti garažą pirmiausia reikėtų pagalvoti kokio dydžio namo norėsite, kadangi garažas yra derinamas su statinio dydžiu ir patalpų plotu.

Dažniausiai taikomi šie garažų įrengimo sprendimai:

  • vieno aukšto name paprastai įrengiamas vienas garažas. Toks būstas dažniausiai sudaro apie 80–100 kvadratinių metrų plotą su 30 kvadratinių metrų garažui. Tai paprastas ir ne toks brangus namų variantas, pritaikytas mažesnei šeimai;
  • dviejų aukštų name gyvenamasis plotas kur kas didesnis, apie 100–200 kvadratinių metrų ir daugiau, priklausomai nuo konkretaus projekto pasirinkimo. Didesnei šeimai gali būti reikalingas ir antras garažas, todėl daugelyje dviaukščių mansardinių namų projektų rasite du garažus. Be abejonės, namų projektai gali ir varijuoti, būti pritaikyti individualiems poreikiams.

Pasitaiko atvejų, kuomet garažo įrengti neišeina dėl per mažo sklypo ploto ar namo išdėstymo. Kartais garažo vertė suprantama tik vėliau, jau pastačius namą. Kad ir kas benutiktų, visuomet yra išeitis, kadangi garažą galima pastatyti ir atskiru statiniu, nebūtinai sujungtą su namu. Priėmę tokį sprendimą galėsite laisvai pasirinkti norimą garažo plotą, dydį bei kitus matmenis.

Mansardinio namo garažo įrengimas

Daugelis šiuolaikinių mansardinių namų projektų yra su bent vienu garažu. Tiesa, galima rasti ir tokių projektų, kur garažas nenumatytas. Toks sprendimas idealiai tiks neturintiems automobilio arba tiems, kuriems patogu jį laikyti tiesiog lauke, po atviru dangumi, tad kainuos dar mažiau. Tai taupesnis, tačiau mažesniu patogumu pasižymintis mansardinio namo pasirinkimas.

Įrengiant mansardinį namą svarbus ne tik garažas, bet ir rūsys, užtikrinantis dar daugiau patogumo. Rūsys mansardiniame name tik dar labiau padidina būsto vertę ir suteikia daugiau privalumų, ypač jeigu ateityje būstas ketinamas parduoti, tuomet jis bus laikomas vertingesniu.

Labai svarbu, koks mansardinio namo garažo stogas, kuris turi ne tik užtikrinti patikimą apsaugą, bet ir būti suderintas su likusiu namu savo išvaizda. Visais garažų įrengimo klausimais mansardiniuose namuose tarkitės su mūsų specialistais.

Jaukus ir šiuolaikiškas mansardinis namas su garažu – tegul jūsų namų svajonė išsipildo ir virsta realybe! Peržvelgę „E namai“ siūlomus mansardinių namų su garažais projektus rasite pačių įvairiausių pasiūlymų skirtingomis kainomis.