Kaip nuspręsti koks stogas yra tinkamiausias namui su mansarda?

Ruošiantis statyti naują mansardinį namą, pravartu tinkamai pasiruošti šiam svarbiam žingsniui ir kruopščiai apgalvoti visas būsimas statybos detales. Tinkamas planavimas numatant finansines galimybes padės išvengti rūpesčių ir nemalonių netikėtumų, tad visi procesai vyks kur kas sklandžiau. Itin svarbu pasirinkti tinkamą stogo dangą, kadangi nuo jos didele dalimi priklauso ne tik statybos išlaidų dydis, bet ir namo reprezentatyvumas, apšiltinimo galimybės ir palėpėse sukuriamas komforto lygis, vadinasi, patys svarbiausi mansardinių namų privalumai.

Skaitydami toliau rasite daugybę naudingų patarimų dėl mansardinių namų stogo dangos tiesiai iš savo srities profesionalų. Kviečiame pasiskaityti, viską gerai apgalvoti ir prireikus kreiptis į patyrusius „E namai“ specialistus.

Namų su mansarda stogo dangos

Stogo danga yra ilgalaikė investicija, kuomet didžiausią prioritetą reikia skirti kokybei. Natūralu, jog ši investicija gali pareikalauti nemažai išlaidų, todėl svarbu rinktis itin atidžiai, pasvėrus kainos ir kokybės santykį. Turėtų būti apgalvota viskas – ir praktinės stogo dangos savybės, ir graži išvaizda, kadangi stogas yra viena iš pirmiausiai į akis krintančių namo detalių. Kuomet reikalingas mansardinis namas su garažu, pravartu papildomai pagalvoti ir apie garažo stogo dangą, kuri turėtų derėti prie likusio namo.

Mansardiniams namams gali tikti įvairios stogo dangos, todėl pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų. Namų su mansardomis projektuose dažniausiai figūruoja įvairių rūšių keraminės čerpės, skardos lakštai, beasbestis šiferis.

Trumpai prisiminkime, kokie yra pagrindiniai šių stogo dangų privalumai ir trūkumai:

  • keraminės čerpės – ši stogo danga yra laikoma pačiu patikimiausiu ir ilgaamžiškiausiu pasirinkimu, žinoma, didesnė ir jos kaina. Keraminės čerpės pasižymi terminėmis ir akustinėmis savybėmis, jos sukuria aukštą apsaugos lygį. Dizaino įvairovė – be galo didelė, su galimybe sukurti išties puošnų ir tvirtą statinį. Didžiausi keraminių čerpių dangos trūkumai yra didelė kaina ir specifiniai stogo konstrukcijos reikalavimai, kadangi ši danga tinka ne visuose statiniuose.
  • skardos lakštai – būdingas lengvas ir greitas montavimas, kiek mažesnės išlaidos. Skardinių dangos variantų yra begalė, pritaikant pačias įvairiausias dizaino kūrybos galimybes. Vis tik svarbu turėti omenyje, jog norint gražaus namo vaizdo svarbu rinktis kokybiškesnes skardines dangas, priešingu atveju ilgainiui gali gerokai suprastėti stogo išvaizda. Skardinė stogo danga yra ilgaamžė ir nedegi, nors ir vasarą saulės šviesoje smarkiai įkaista.
  • beasbestis šiferis – tai ypač tvari stogo danga, sukurta pašalinus nuodingą medžiagą asbestą. Nei drėgnas oras, nei aukšta temperatūra nedaro šiai dangai didelės įtakos, todėl ji patikima, ilgaamžė. Po banguotais lakštais nesikaupia kondensatas, šiferio danga sugeria garsus ir apsaugo nuo triukšmo. Būdingas lengvas ir greitas montavimas, graži išvaizda. Tačiau šiferį kas kelis metus reikia perdažyti, kadangi jis blunka, todėl geriausia rinktis kokybišką, pasitarti su specialistais.

Galimi ir kitų dangų pasirinkimai pagal skirtingus poreikius. Visais dangos pasirinkimo klausimais konkrečiam namo projektui konsultuokitės su mūsų specialistais.

Mansardinio namo projektas pagal individualius poreikius

Jeigu neapsisprendžiate, koks stogas labiausiai galėtų tikti namui su mansarda ir nesate tikri dėl kitų statybos medžiagų geriausio pasirinkimo, naudinga būtų sužinoti plačiau apie mansardinius namų projektus. Namų projektai su mansarda labai įvairūs, kataloge rasite pasirinkimų pagal skirtingus statybos poreikius su jau numatytomis stogo dangomis, iš kurių galėsite išsirinkti sau tinkamiausias.

Mansardinio namo stogo dangos pasirinkimas daugiau nebekels galvos skausmo ir rūpesčių. Su mūsų specialistais ne tik greitai ir lengvai išsirinksite savo poreikius ir finansines galimybes labiausiai atitinkančią stogo dangą, bet tuo pačiu bus pasirūpinta ir kitais svarbiausiais statybos klausimais.