Namo projektas su mansarda: privalumai ir trūkumai

Planuojate mansardinio namo statybas? Metas pasižvalgyti po geriausius mansardinių namų projektus ir pasisemti puikių idėjų. Mansardinis namas yra puošnus ir stilingas statybos būdas su daugybe privalumų. Tai specialiai vartotojo patogumams sukurtas architektūrinis sprendimas, kuriam būdingas šiuolaikiškumas ir aukščiausio lygio komfortas.

Šiame straipsnyje trumpai peržvelgsime, kodėl verta statyti mansardinius namus, kokie yra šio statybos būdo privalumai ir trūkumai. Kilus klausimams visuomet galėsite drąsiai kreiptis į profesionalus, kurie patars visais rūpimais statybos klausimais ir padės išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį statybos projektą.

Kuo išskirtinis mansardinis namas?

Mansardiniu yra laikomas namas su apšiltintu aukštu palėpės erdvėje, kurioje galima jaukiai gyventi. Paprastai mansardinio namo fasadui būdingas laužtinis ar pasviras stogas, o fasado susikirtimo ir stogo plokštumos linija yra iki 1,5 m nuo mansardinio aukšto grindų.

Tiek norintiems papildomai apšiltinti vasarnamių palėpes, tiek planuojantiems visiškai naujo mansardinio namo statybą, vertinga būtų pasigilinti į toliau šiame straipsnyje pateikiamą informaciją, kilus klausimams, pasikonsultuoti su specialistais. Tai padės išsirinkti vieną ar kitą statybos variantą, kuris leis įgyvendinti turimą namų viziją. Vertinga peržvelgti mūsų siūlomą namų su mansardomis projektų katalogą, kuriame rasite puikių variantų mansardinių namų statybai.

Mansardinių namų projektų įvairovė

Egzistuoja be galo daug įvairių būdų, kaip galima statyti mansardinį namą, pateikiamuose projektuose rasite platų statybos idėjų spektrą, pritaikytą tiek šeimoms, tiek pavieniams gyventojams. Labai skiriasi ir projektų kainos, kurios svyruoja nuo mažesnių iki pačių didžiausių, priklausomai nuo užsakovo poreikių. Asortimente pristatomi ne tik modernūs, bet ir klasikiniai namų sprendimai su išskirtiniu stiliumi, tad pasirinkimas atitinka labai įvairius skonius ir estetinius poreikius.

Projektų kataloguose matysite statinio eskizą su visa svarbiausia informacija – kiek jame yra aukštų, kiek miegamųjų, koks bendras patalpų plotas ir t.t.

Mansardinių namų privalumai:

nedideliame žemės sklype namas su mansarda bus kone tobulas sprendimas, leidžiantis sutaupyti vietos. Toks būstas ploto atžvilgiu yra labai taupus;
namas su mansarda yra ganėtinai pigus statybos variantas, leidžiantis sutaupyti. Vieno aukšto mansardiniai namai yra laikomi vienais pigiausiai pastatomų;
galimybė patogiai įsirengti gyvenamąsias patalpas, mėgautis itin aukšto lygio komfortu ir šilta palėpe, plotą palėpėje galėsite naudoti visus metus.
apšiltinus pastogę būdingas mažesnis šilumos praradimas kvadratiniame metre;
išvaizdi ir erdvi namo konstrukcija;
rinkdamiesi jau sudarytą mansardinio namo projektą galėsite nebesirūpinti smulkmenomis. Projektuose jau yra įtrauktos kokybiškos statybos medžiagos ir priimti svarbiausi sprendimai, atitinkantys dažniausiai pasitaikančius poreikius. Be abejonės, projektą dar galėsite koreguoti pagal savo poreikius.

Mansardinių namų trūkumai:

norint įrengti šiltą mansardą reikalingos papildomos lėšos, statybiniai izoliacijos įrengimo darbai;
į antrą aukštą reikia nutiesti vandentiekio, šildymo, kanalizacijos vamzdžius, kas savo ruožtu pareikalauja papildomų išlaidų;
dažnai tenka statyti laiptus į viršų, kurie užima papildomą plotą pirmame aukšte.

Mansardų trūkumai yra laikomi sąlyginiais ir neišvengiamais, kaip ir bet kokio kito statybos sprendimo. Jūsų valia rinktis, kas atrodo labiausiai tinkama. Namo su mansarda statyba šiuo atveju yra vienas iš parankiausių būdų su daugybe pliusų pranokstančių visus minusus.

Didžiulė gausa nuostabių mansardinių namų projektų pagal pačius įvairiausius poreikius! Paverskite savo namų viziją realybe ir pasistatykite jaukius, išsvajotus namus.