Mažų namų projektai - protingas pasirinkimas

Mažo namo projektas Jomantas

 

Mažų namų projektai - protingas pasirinkimas

Nedideli namų projektai tarp gyventojų yra populiarūs pirmiausiai dėl savo ekonomiškumo. Be to, tokius projektus architektai greičiau parengia, o statybininkai – pastato. Maži namai greičiau suprojektuojami bei pastatomi paprastai dėl šių priežasčių:

  • jų statybai nereikia didelės statybininkų komandos;
  • maži projektai nereikalauja tiek daug ir įvairių statybinių medžiagų;
  • nedidelių namų statybos procesas yra paprastesnis, todėl rangovams kyla daug mažiau problemų;
  • mažo namo projektą yra paprasčiau paruošti bei suprojektuoti;
  • greitesnė statyba paprastai reiškia efektyvesnį finansavimą - mažesnius kreditus, jų palūkanas bei lengvesnes sąlygas jiems gauti. 

 Mažų namų planai yra ne tik pigiau ir greičiau suprojektuojami bei pastatomi, tačiau (kas svarbiausia gyventojams) ir išlaikomi – Jūsų mėnesinės sąskaitos už šildymą ir kitas paslaugas bus žymiai mažesnės. Mažų namų savininkai be šių akivaizdžiai ekonominių privalumų, džiaugiasi ir tuo, kad nedidelis namo plotas skatina jo gyventojus aktyviau bendrauti tarpusavyje, praleisti daug daugiau laiko kartu taip išlaikant artimus ir puikius asmeninius santykius. Nedidelį namą daug lengviau tvarkyti – tai atima mažiau laiko bei jėgų. Kuo mažesnis namas, tuo mažiau išleisite įvairiems baldams ir kitiems Jūsų namo interjero akcentams. Daugelis mūsų šiais laikais pasiduoda įvairių akcijų bei nuolaidų vilionėms. Mažas namas gali ir šiuo atveju pagelbėti, nes sulaiko nuo bereikalingų pirkinių neatremiamu argumentu – nereikalingų daiktų nebus kur dėti, o visi kiti daiktai pereis griežtą atrankos procesą. 

Jei turite vaikų, mažas namas paskatins juos (ir Jus!) daugiau laiko praleisti gryname ore. Mažus vaikus bus lengviau prižiūrėti, juk mažame plote viską puikiai girdėsite - šiuo atveju sutaupysite įvairioms, tik laikinai reikalingoms vaikų stebėjimo kameroms bei panašiems niekučiams. Be to, greičiausiai išvengsite pačių įvairiausių dydžių žaislų gausos savo namuose, nes maži namai sužadins Jūsų kūrybiškumą – juk turėsite tinkamai išnaudoti kiekvieną savo namų kvadratinį metrą. Tokia kūryba tikrai neatims daug jėgų. Daugelis pripažįsta, kad kurti savo svajonių namus yra vienas maloniausių užsiėmimų gyvenime.

Jei planuojate savo name įsirengti apsaugos sistemą, tai kainuos daug mažiau. Nedidelių namų apsauga yra ne tik pigesnė, bet ir efektyvesnė.

Nuo 2012 m. Lietuvoje apmokęstinamas didesnės nei 1 mln. Lt. vertės nekilnojamasis turtas (tarifas - 1%). Todėl tinkamai apskaičiavus ir suprojektavus savo namus, mažas namas gali padėti išvengti šios naujos mokestinės naštos. Daugiau apie naują mokestį galite pasiskaityti Lietuvos Respublikos mokesčių inspekcijos svetainėje

Jei mažas namas turi tiek privalumų, juk turėtų būti ir minusų? Iš ties, jų tikrai nedaug ir visi jie susiję su Jūsų gyvenimo būdu bei šeimos (ar kitų gyventojų) gausa - apie tai kaip reiktų rinktis namo projektą siūlome paskaityti trumpą, tačiau labai naudingą straipsnį „Kaip išsirinkti namo projektą“.

Pasirinkus mažą namo projektą, greičiausiai nepavyks įsirengti atskiros mini kino salės, tačiau ar Jums tikrai jos reikia? Turbūt rasite daug įdomesnių bei naudingesnių užsiėmimų gyvenime nei nuolatinės filmų ar koncertų peržiūros uždaroje erdvėje. Be to, tais pačiais filmais ar koncertais galėsite visada mėgautis erdvioje svetainėje. Tarp HouseProjects architektų sukurtų mažų namų projektų sau tinkamą atrastų ir kino režisierius ar muzikos prodiuseris. Visus projektus galite priderinti prie savo norų – atitinkamame namo plane pažymėkite ir(ar) pakomentuokite ko ir kur nenorėtumėte bei ko pageidautumėte. Gavę Jūsų pageidavimus, juos įvertinsime ir pateiksime detalų atsakymą.

Praktinių ar neeilinių idėjų savo naujųjų namų interjerui bei eksterjerui galite pasisemti nuolat atnaujinamame straipsnių cikle "Idėjos Jūsų naujiems namams". Išskirtines idėjas bei sprendimus namams iš viso pasaulio mes dažnai skelbiame socialiniuose tinkluose Facebook bei Google+.

Nors tai pakankamai retas įvykis, tačiau pasitaiko ir taip, kad tinkamo kartotinio namo projekto rasti nepavyksta. Tuomet mūsų profesionali architektų bei inžinierių komanda siūlo sukurti Jums individualų projektą.