Kaip išsirinkti sau projektą

Argi nebūtų šaunu, jei jūsų namo statymas būtų toks paprastas, kaip žaislinio namo statymas vaikystėje? Tuo metu turėjote plastikinių ar medinių kaladėlių rinkinį, kurį galėdavote sudėti ir išdėstyti taip, kaip jums norėjosi. Jei pastatę nepasijusdavote laimingi, galėjote bet kada viską sugriauti ir pradėti statyti iš naujo. Deja, nėra tokio rinkinio gyvenamojo būsto statymui. Kruopštus planavimas, vis dėlto, stipriai palengvina visą procesą. Namo statymas nėra vaikų žaidimas, bet jei pasidomėsite tuo, su kuo galite susidurti, tai apsaugos jus nuo išankstinio nerimo.

 

Namo plano pasirinkimas

Tinkamo namo plano paieška gali atimti nemažai laiko, bet jo parinkimas yra labai svarbus namo statymo sėkmei. Jei jums nepatinka galutinis planas popieriuje, jūs nenorėsite jo matyti realybėje. Net jei jau turite įsivaizdavimą, kaip turėtų atrodyti jūsų svajonių namas, vis tik labai svarbu užduoti sau keletą klausimų, kurie gali padėti pasirinkti tokį planą, kuris jums tiktų labiausiai. 

Pirma, atsakykite į klausimus apie gyvenimo būdą. Ar jūs vedęs ar vienišas? Ar turite mažų vaikų arba planuojate jų turėti ateityje? Jei taip, ar tuomet kiekvienam vaikui reikia atskirų miegamųjų ar jie dalinsis kambariu? Kiek vonios kambarių yra reikalinga, kad būtų tinkamai patenkinami kasdieniai šeimos poreikiai? Ar turite tėvus, kurie galbūt galėtų ateityje apsigyventi kartu? Ar jus dažnai lanko svečiai iš kitų miestų ir apsistoja pas jus nakčiai? Ar dažnai dirbate namie? Kaip dažnai pramogaujate? Ar jums reikalingos atskiros erdvės formalioms ir laisvalaikio progoms? Atsakymai į šiuos klausimus gali padėti parinkti tokį namo planą, kuris geriausiai atitinka jūsų gyvenimo būdą.

Pavyzdžiui, atsakymai į pirmuosius kelis klausimus padės nustatyti miegamųjų ir vonios kambarių skaičių, kurie yra svarbiausia namo plano dalis. Jei turite senų tėvų ar dažnai sulaukiate svečių nakčiai, galbūt norėsite apsvarstyti planą, kuriame būtų atskira svečių zona, su atskira vonia arba atskiru įėjimu į bendro naudojimo vonią. 

Atsakymas į klausimą kaip dažnai dirbate namie, gali padėti nustatyti, ar reikalingas planas su namų biuru, studijų kambarėliu ar ramia vieta darbui. Atsakymai į klausimus apie tai, kaip jūs pramogaujate, gali padėti nuspręsti, kokios rūšies bendri kambariai jums reikalingi. Jei jums patinka prašmatnūs susiėjimai, galbūt norėsite oficialių kambarių (formalios svetainės ir valgomojo arba bibliotekos, pvz), kurie sudarytų tinkamą atmosferą tokiems atvejams. 

Jei jūsų linksmybės labiau kasdieniškos, galite pasirinkti didelį šeimos kambarį ir jį sujungti su atvira virtuve. Daugelis žmonių šiandien pasirenka namo planą su centriniu didžiuoju kambariu, kuris gali būti keičiamas į formalų arba kasdienį, kad atitiktų linksmybių nuotaiką. 

Taip pat paklauskite savęs, kokios veiklos jums patinka. Vidaus ar lauko? Jei norite laiką leisti viduje, pasirinkite namo planą, kuris atitiktų jūsų laisvalaikį: židinys, erdvė žiniasklaidos priemonėms, hobio kambarys arba studija, gurmanų virtuvė. Jei negalite atsispirti veikloms kieme, tuomet apsvarstykite planą su atvira arba įstiklinta veranda, terasa arba kitomis erdvėmis, kurios atitiktų didįjį kambarį lauke. Ar pagal planą yra pakankamai pievos vaikų žaidimams ir sportui? Jei sodininkystė yra jūsų aistra, apsvarstykite planą, kuriame būtų sandėliukas sodo reikmenims, pagalbinės patalpos. Arba pasirinkite namo planą, kuriame yra keli vaizdai į lauką, pro kuriuos matosi kraštovaizdis ar jūsų dirbamas sodas.

Namo plano keitimas

Yra tikimybė, kad rasite savo svajonių namą tarp daugybės siūlomų kartotinių namų projektų. Jei ne, tuomet jūs turite galimybę pakeisti planą taip, kad jis taptų jums tinkamu (apie namų planų redaktorių galite perskaityti mūsų straipsnyje "Namų planų redaktorius - paprastesnis būdas sukurti savo būstą"). Keitimas reiškia tai, kad architektas arba konstruktorius perbraižo planą, įtraukdamas tas korekcijas, kurios geriau atitinka jūsų poreikius. Tipiniai pakeitimai apima pamato keitimą, papildomų kambarių pridėjimą, išorės sienų karkaso keitimą taip, kad jis labiau atitiktų aplinkos sąlygas, ir netgi eksterjero dizaino pokyčius .

Mūsų įmonė modifikuoja daug namų planų kiekvienais metais, be to sukuria daug originalių dizainų. Vidutinė plano pakeitimo kaina yra nuo 70 iki 200 eur. Verta mokėti tokią kainą už tai, kad gautum tiksliai tai, ko nori. (Palyginimui, vidutinis mokestis už architekto projektą nuo nulio, yra 5 procentai nuo galutinės namo kainos, t.y. 5000 eur. nuo 100,000 eur. kainuojančio namo).