Idėjos Jūsų namams

Namai

 

Naujų namų įsigijimas paprastai būna pakankamai dideliu įvykiu kiekvieno iš mūsų gyvenime. Toliau prasideda smulkūs kasdieniniai rūpesčiai, reikalaujantys paprastų praktinių sprendimų. Tam mes pateikiame įvairių idėjų naujiems jūsų namams. Šios idėjos padės paversti jūsų gyvenimą naujuose namuose daug malonesniu, gražesniu bei paprastesniu.

Pradėkime nuo įėjimo į jūsų naujuosius namus. Pirmieji patarimai skiriami visai tai erdvei, kuri supa namų įėjimą - kiemą, verandą, fojė ir t.t.

 

Įspūdingi įėjimai

Visi žinome, kad pirmasis įspūdis yra svarbu. Jūsų namai yra jūsų skiriamasis bruožas. Dažnai žmonės, nors ir nevalingai, bet iš įspūdžio apie jūsų namus sprendžia ir apie jus. Todėl verta, kad pirmieji įspūdžiai apsilankius jūsų naujuose namuose svečiams paliktų puikius bei ilgus prisiminimus. Vis tik, daugelis sudėję daug jėgų bei pinigų į savo naujų namų projektus, pamiršta apie tikrai nedaug kainuojančius, bet iš ties svarbius akcentus. Pirmiausia, verta prisiminti, kad perėjimas nuo bendrojo naudojimo patalpų į jūsų privačią erdvę neturi prasidėti nuo pačių durų į jūsų namus. Tam vertėtų numatyti atskirą šalutinį praėjimą. Pagrindinis įėjimas į jūsų namus turėtų tapti savotišku centru. Tokį įspūdį pirmiausia leidžia sukurti įvairios namų kiemo detalės – vartai, tvoros, žibintai ir pan. Daliai gali patikti įsirengti įėjimą, kuris pasitinka svečius įmantria, arkos formos pavėsine ir įspūdingu sodu aplink ją.

 

Įspūdingi įėjimų į namus pavyzdžiai

 

Toks įėjimas svečiams signalizuoja, kad jie yra ypatingoje vietoje, o jos viduje dar yra daug ką pamatyti ir atrasti. Be to, tokie įėjimai dažnai tampa patrauklia pokalbių su kaimynais vieta.

Siekiant įsirengti akiai patrauklių namų aplinką, būtina siekti jų stebėtojo akį patraukti nuo pat sklypo ribų per visą teritoriją. Tam yra įvairių būdų, paprasčiausias iš jų – gėlės, įmantrūs krūmai ar įdomūs augalai.

Lauko šaligatviai turėtų būti apšviesti, tačiau – ne per daug. Perėjimų apšvietimas neturi sukurti lėktuvų leidimosi tako įspūdžio. 

Šalia pagrindinių durų galite pastatyti keletą didesnių vazonų (lovelių) gėlėms ar augalams. Čia svarbus minėtų gėlių ar augalų pasirinkimas. Šiai vietai nesirinkite labai didelių augalų. Jums teks nuolat rūpintis šiais augalais, todėl jei jie bus dideli – bus daug daugiau ir rūpesčių.

 

Lauko šaligatviai prie namų

 

Nors namų kiemas dažniausiai skirtas tik laikinam perėjimui, ši erdvė turėtų pabrėžti visų namų stilių ir jūsų skonį. Į šią erdvę galite pernešti visų jūsų namų interjero stilių. Pavyzdžiui, jei naujojo namo interjere vyrauja rytietiški motyvai, netoli durų į naujuosius namus galite pasodinti bambuko medį. Nedideli pagrindinių durų langeliai suteiks betkuriam tradicinio stiliaus namui charakteringo spalvingumo. Vynmedžių ornamentų akcentai durų apdailoje suteiks pagrindinėms durims išskirtinumo bei solidumo. Kieme šalia pagrindinio įėjimo galima pasodinti vieną ar kelis nedidelius medelius. Juose paukščiai susisuks lizdus, o tai daugelyje kultūrų yra geras (sėkmės) ženklas. Kiekvienas sprendimas šioje erdvėje turėtų būti individualus, pabrėžiantis tai kas svarbu Jums, tačiau suderintas su tuo kas reikšminga vietinei gamtai bei bendrai kultūrai.

Geras namų dizaineris ar architektas visada sugebės apjungti jūsų namų interjero bei eksterjero erdves į vieningą visumą bei stilių. Įėjimo erdvės tokiam specialistui – puikus šansas sukurti kažką ypatingo, pabrėžtino bei unikalaus. Štai paprastas pavyzdys – jei mėgstate žalią spalvą ir naudojate ją savo naujųjų namų interjero detalėse, fojė sienoms galite rinktis žalsvai geltoną spalvą. Šioms erdvėms patartina rinktis kuo mažiau baldų bei jose talpinti mažiau įvairių aksesuarų. Žinoma, fojė turėtų būti kėdės ar suoliukai, ant kurių galima būtų prisėsti, nusiimti batus bei pasidėti krepšius. Daugelis čia taip pat įsirengia veidrodžius ir tai yra teisingas sprendimas. Veidrodžiai suteikia patalpai tam tikro blizgesio, kuris kompensuoja natūralaus apšvietimo trūkumą fojė. Čia taip pat galite pastatyti įdomių formų staliuką ar spintelę. Viršuje galite įrengti antrinį apšvietimą, kuris pagrindiniam įėjimui suteiks dar daugiau jaukumo. Kad papildytumėte interjerą įdomiomis detalėmis, ant minėto staliuko ar komodos galite pastatyti austą krepšelį, žalvarinį dubenėlį arba sidabrinį padėklą. Vidaus sienos prie pagrindinio įėjimo yra puiki vieta paveikslams. Juos reiktų tinkamai parinkti bei priderinti (čia gali prireikti ir dailės ar meno žinovo patarimo). Fojė yra taip pat puiki vieta įvairiems laikiniems dekoratyviniams laikikliams, ant kurių galite dėti porceliano dirbinius ar vazas su mėgstamomis gėlėmis. Tokius laikiklius galima keisti kuomet tik panorėsite – reguliuoti jų aukštį, vietą ar visiškai nuimti.

 

Laiptukai į namus

 

Tai tik keletas naudingų ir praktiškų idėjų Jūsų naujiems namams. Bėgant laikui, mes papildysime jas vis naujomis, todėl jei turite tokią kurios čia nėra, jų lauksime el.p. info@enamai.lt. Be to, juos galite pateikti tiesiog mūsų Facebook sienoje ar pasiūlyti Google+ tinkle.