Kiek laiko užtrunka namo projektavimo procesas?

Šiais laikais gyvenamojo namo nepasistatysite be statybų leidimo. O jam gauti reikalingas projektas, tad namų kūrimo kelias prasideda nuo – paprastai kalbant – popierizmo. Tačiau nesuklysime pasakę, jog tai drauge vienas iš kebliausių ir daugiausia neaiškumų keliančių etapų. Tad jei norite išvengti daug kainuosiančių klaidų namo projektui būtinai samdykite architektą.

Namo projekto rengimas: kiek gali trukti?

Namų projektavimo trukmė bus nevienoda skirtingais atvejais, kadangi priklauso nuo daugelio aspektų, pavyzdžiui, konkretaus sklypo ypatumų, užsakovų poreikių, namo dydžio bei sudėtingumo, ar sudaromas individualus projektas, ar pasirenkama iš kartotinių planų katalogų. Štai pastarasis sprendimas gali itin ženkliai lemti projektavimo darbų trukmę.

Užsakydami namo projektą Jūs turėsite du pasirinkimus: pirma, užsakyti individualų namo projektą, o antra, pirkti kartotinį namo projektą. Pirmuoju atveju darbai gali trukti labai įvairiai, nes kiekvienas klientas turi savo viziją, lūkesčius, poreikius, tad vieni į specialistus kreipiasi jau tiksliai žinodami, ko nori, o kiti visiškai neturėdami vizijos. Tad individualaus namo projekto sudarymas gali trukti kelias savaites ar net kelis mėnesius. Daugeliu atvejų individualiam namo projektui sukurti reikia maždaug 30 darbo dienų, tačiau jei reikės atlikti daugiau korekcijų, tai procesas užsitęs.

Laiko ir išlaidų taupymo kontekste itin gera alternatyva – kartotinis namo projektas. Tai jau parengtas projektas, sudarytas remiantis daugumos poreikiais. Kartotinių projektų katalogai tikrai įspūdingi, todėl yra labai didelė tikimybė atrasti atitinkantį Jūsų norus. Jei nuspręsite rinktis iš kartotinių projektų, tai jį gauti galite vos per 5 darbo dienas! Kadangi statyboms vykstant laikas paprastai yra labai svarbus, tai šis variantas neabejotinai pasiteisins.

Namo projektas: kodėl verta įsigyti iš kartotinių gausos?

Jau minėjome, jog sprendimas įsigyti kartotinį namo projektą itin geras laiko taupymo kontekste. O laikas, statantis namus, yra labai brangus. Negana to, už papildomą mokestį galite užsakyti ir statybų leidimo paslaugą, kas suteiks progą apskritai nuo savo pečių nusimesti sudėtingą dokumentų rengimo ir leidimo gavimo procesą.

Kartotinių projektų pasirinkimas paprastai yra itin didelis, todėl net išrankiausieji atranda jiems tinkamiausią variantą. Namai klasifikuojami į grupes pagal populiarumą, eksterjero stilių ar kitus kriterijus.

Toks variantas tiks ir tiems, kurie tiksliai žino, ko nori, o drauge labai patiks ir tiems, kurie visiškai nenutuokia, kokio tipo namo nori, kokios medžiagos turėtų dominuoti.

Puiku ir tai, jog daugelis architektų sudaro galimybes nedidelėms kartotinio namo projekto korekcijoms, kad pastarasis idealiai atitiktų lūkesčius. Žinoma, tokios korekcijos šiek tiek kainuoja papildomai.

Kaip žinoti, kokio dydžio namą rinktis?

Bendradarbiavimas su architektu sveikintinas ne tik rengiant namo projektą, tačiau ir renkantis patį sklypą. Kodėl? Nes pasitaiko atvejų, kai sklypas esti didelis, tačiau leidžiamas užstatyti plotas lieka net labai mažas, o kartais dėl vienų ar kitų ribojimų neįmanoma norimo dydžio ir / ar formos namo statyba. Tad architektas padėtų tokių niuansų išvengti.

Jei sklypą jau turite ir renkatės namo projektą, architektas patars, kokio dydžio namas būtų tinkamesnis pagal sklypo plotą. Galbūt Jums tiks vidutinio dydžio namo projektas, o gal dėmesį turėtų traukti tik mažo sklypo namų projektai?

Jei teritorija didelė ir apribojimų statybai nėra, Jūs turėsite visišką laisvę rinktis kokį tik norite būstą. Tačiau jei sklypo plotas yra, pavyzdžiui, tik 8 arai ar dar mažiau, verta galvoti apie namuką iki 100 kv. m. arba dviaukštį, kuris užims mažesnį teritorijos plotą. Geriausius sprendimus įvairiose situacijose padės rasti architektai.