Namų projektai: vieno ar dviejų aukštų?

Ieškant namo projekto pirmiausia reikėtų nuspręsti, ar rinksitės vieno, ar dviejų aukštų būstą. Nors ir dviejų aukštų namai iš pirmo žvilgsnio atrodo labai viliojantys ir patogūs, ne ką prastesni kartais būna ir kai kurie vieno aukšto namų pasirinkimai. Žinant, kad jie dar ir gerokai mažiau kainuoja bei yra lengviau išlaikomi, dvejonių dėl pasirinkimo nebeturėtų kilti, ypač jeigu siekiate išsirinkti lengviausią kelią ir sutaupyti. Tereikia tik išsirinkti visais atžvilgiais tinkamą namo projektą ir žengti žingsnį.

Toliau skaitydami sužinosite apie profesionalų sukurtus vieno aukšto namų projektus ir galėsite išsirinkti jaukų, būsimam šeimos gyvenimui skirtą būstą.


Vienaaukščių ir dviaukščių namų privalumai

 

Svarstant klausimą, kokį namą geriau rinktis – vieno ar dviejų aukštų, pirmiausia naudinga įvertinti savo finansų galimybes, kadangi dviaukščiai būstai pareikalauja kur kas didesnių išlaidų, tiek pradinių, tiek namą išlaikant. Netiesa, jog vieno aukšto namas būtinai bus mažesnio ploto, nei dviaukštis. Vieno aukšto namų projektai būna labai įvairūs, nuo pačių mažiausių, vos 80 kv. variantų, iki itin erdvių ir didelių gyvenamųjų namų.

Vieno aukšto namo projektas dažniausiai atsieis pigiau ir bus prieinamesnis toms šeimoms, kurios skuba pradėti naują gyvenimą ir turi ribotą biudžetą. Kartais net nėra būtina statyti didelio namo – jeigu jūsų šeimai užtenka vidutinius poreikius atitinkančio būsto, galima rinktis mažus ir talpius ar vidutinio dydžio vienaaukščius kartoninius namus, kurių projektus gauti žymiai lengviau, nei planuojant individualiai.

Didžiausias ekonomiško namo privalumas yra tas, jog juo reikia mažiau rūpintis, ne tokios didelės išlaidos šildymui, mažesnį kambarių kiekį daug lengviau prižiūrėti ir tvarkyti. Nuo gyvenimo dideliame name pavargusios vyresnio amžiaus poros dažnai renkasi mažesnius ir taupesnius namus, kurie sukelia mažiau rūpesčių. Nedideli vieno aukšto namai idealiai tiks ir nedidelėms šeimoms, kuriose laisvai telpa gyventi 3-4 gyventojai.


Praktiški sprendimai racionaliam erdvės išnaudojimui

 

Norint pasielgti dar apdairiau, vertinga apgalvoti racionalesnius turimų kvadratinių metrų ploto išnaudojimo sprendimus. Labai svarbu kruopščiai peržiūrėti projekte pristatomo statinio išplanavimą, numatyti, kur bus koks kambarys. Daugelis vieno aukšto namų projektų yra jau iš anksto parengti tikslingai, numatant racionaliausius erdvės panaudojimo sprendimus, tačiau projektus galite ir koreguoti pagal savo poreikius. Tai suteiks galimybę susikurti išsvajotą namą, kuriame bus gera ir erdvu gyventi visai šeimai.

Vienaaukščių namų projektai su rūsiu yra dar patogesnis ir praktiškesnis sprendimas. Papildomai įrengus rūsį išsprendžiama ribotos vietos problema, namo erdvė panaudojama dar racionaliau. Rūsio įrengimas yra puiki galimybė tada, kai kvadratinių metrų skaičius vieno aukšto name ribotas, todėl norisi sutaupyti kiek įmanoma daugiau papildomos vietos.

Ieškantiems taupiausio ir ekonomiškiausio varianto, ne pro šalį būtų pagalvoti ir apie nedidelius, iki 80 kv. būstus. Juose rasite viską, ko reikia jūsų gyvenimo patogumui neturint išskirtinių komforto poreikių.


Išsamios specialistų konsultacijos

 

Visais namų projektų pasirinkimo klausimais kreipkitės į patyrusius „E namai“ specialistus. Su profesionalų pagalba atrasite išsvajoto namo projektą dar greičiau ir paprasčiau, todėl naujo namo pasirinkimas atrodys kur kas lengvesniu procesu, negu kad dažnai atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ir galų gale svarbiausia yra, kad žinote, ko norite. Tuomet išsirinksite tikrai lengvai. Net jeigu ir nesate tikri dėl visų savo poreikių – mūsų specialistų pagalba pravers tik dar lengviau, tad sunkumų nepatirsite.

Atėjo metas paversti savo namų viziją realybe! Susipažinkite su akis labiausiai patraukusiais kartoniniais namų projektais iš arčiau ir išsirinkite.