Namo statybos kaina (2022) - Statyba ir interjeras

Prieš žengiant itin svarbų žingsnį savo gyvenime – sukuriant savo svajonių namus, dažniausiai kyla vienas klausimas. Kiek kainuoja pastatyti namą? Iš tiesų čia turėtumėme žvelgti kiek plačiau. Finansų pareikalauja ne tik pati namo statyba, bet ir namų planai, įvairūs leidimai, įrengimas. Todėl neturėtume skaičiuoti vien paties namo statybos kainos. Plačiau apžvelkime kiek kainuoja pasistatyti standartinį a++ klasės namą, rąstinį ar karkasinį namą, bei aptarkime, kokia yra visa namo statybos kaina iki raktų.

Kiek kainuoja namo projektas?

Ne ką mažiau rūpimas klausimas nei namo statybos kaina, yra ir kiek kainuoja namo projektas. Jūsų išlaidos priklausys nuo to, ar pasirinksite individualų, ar kartotinį projektą. Žinoma, kartotiniai projektai bus žymiai pigesni nei individualūs.

Pavyzdžiui svetainėje enamai.lt bazinis projektas, į kurį įeina architektūrinė dalis, konstrukcinė dalis, projekto pritaikymas sklypui, techninė specifikacija, darbo projektas, medžiagų kiekiai, energetinis sertifikatas, projekto draudimas bei konsultacijos statybos metu kainuos keletą tūkstančių eurų.

Kiek kainuoja namo projektas su statybos leidimu?

Mūsų svetainėje enamai.lt galima užsisakyti ir namo projektą su statybos leidimu. Bendra kaina priklausys nuo to, kokį projektą pasirinksite – kartotinį ar individualų, tačiau statybos leidimas, kaip papildoma paslauga, kurią teikiame visoje Lietuvoje, kainuos papildomai nuo 1100 eurų.

Kiek kainuoja namo projektas iki 80 kv.?

Namai iki 80 kv. yra tikrai labai populiarūs ir kompaktiški, o jų projektų svetainėje enamai.lt – itin gausu. Kartotinis projektas tikrai nekainuos brangiai. O jei nerasite tinkamo – galite kreiptis, užpildyti formą ir rasime jums geriausią sprendimą už patrauklią kainą.

Kiek kainuoja namo statybos?

Ne paslaptis, kad 2022 metai buvo išties spalvingi, todėl pasaulyje keitėsi viskas. Lygiai taip pat ir namo statybos kaina. Po karo Ukrainoje pradžios ėmė trūkti statybinių žaliavų, o vėliau jos ėmė staigiai brangti. Todėl, lyginant su 2021 metais, 2022-aisiais namo statybos kaina pakilo.

Kad būtų galima tiksliai atsakyti į klausimą kiek kainuoja namo statybos, pirmiausia reikia priimti sprendimą kokio namo norite. Namo statybos kaina priklauso nuo pasirinktos kvadratūros, vieno ar dviejų aukštų namo norėsite, o gal pasirinksite vieno aukšto namą su mansarda. Taip pat galite rinktis namą be garažo ar su vienu, o gal net dviem garažais, su pirtimi, terasa, baseinu ar rūsiu. Didelės įtakos kainai turės ir stogo tipo pasirinkimas – plokščias, dvišlaitis ar daugiašlaitis, išorės apdaila. Būtent nuo pasirinkto namo tipo, jo kvadratūros, įvairių dizaino sprendimų ir naudojamų medžiagų priklausys namo statybos kaina. Todėl dėl kiekvieno pasirinkto namo projekto reikėtų kreiptis individualiai.

A++ namo statybos kaina

2021 metais Europos Sąjungoje patvirtinta nauja tvarka – visi naujai statomi namai turi būti a++ klasės ir atitikti tam tikrus energetinio naudingumo standartus. Todėl į statybos kainą įeis ne tik visi iki tol buvę reikalingi dokumentai, bet ir klasę patvirtinantis sertifikatas, kuriam taip pat turėsite skirti dalį savo biudžeto.

Be to, šį energetinį naudingumą turėsite pasiekti atkreipdami dėmesį į atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą, pavyzdžiui, tokių kaip saulės baterijos ar šilumos siurbliai, į namo langų bei durų pasirinkimą, rekuperacinę sistemą. Aukštesnė energetinė klasė reikalauja ir daugiau išlaidų, tačiau ateityje name gyventi išties komfortiška ir ganėtinai pigu, todėl investicijos atsiperka su kaupu.

Rąstiniai ir karkasiniai namai

Tarp individualių pasirinkimų yra ir rąstiniai ar karkasiniai namai. Jų statyba pakankamai greitai, tačiau ar skiriasi jų kaina?

Kiek kainuoja rąstinio namo statyba ar kiek kainuoja karkasinio namo statyba atsakyti taip pat labai sudėtinga. Viskas ir čia priklausys nuo namo ploto, dizaino sprendinių, įrengimo sudėtingumo, taip pat pasirinktos statybos bendrovės ar tiekėjo, kurių kaina, žinoma, skiriasi.

Namo statybos kaina už kvadratą

Ko gero paprasčiausia apskaičiuoti namo statybos kainą yra tuomet, kai statybų įmonė pateikia namo statybos kainą už kvadratą. Tuomet pasirinkę projektą, siūlomas medžiagas ir kvadratūrą, jūs nesunkiai galėsite apskaičiuoti ir statybos kainą.

Pavyzdžiui, jei kvadrato kaina yra nuo 500 eurų, vien kompaktiško namo statyba turėtų kainuoti apie 50 tūkstančių eurų. Prie šios sumos reikės pridėti sklypo kainą, projekto ir darbų sąmatos išlaidas, paruošiamuosius žemės darbus, o vėliau jau apdailą, įrengimą, kanalizacijos bei vandentiekio, elektros įvedimo darbus, šildymo sistemų įrengimą. Tad jei apie 100 kvadratinių metrų ploto namo statyba su projektu ir kitais dokumentais gali atsieiti apie 60-70 tūkstančių eurų plius sklypo išlaidos, tai namas su daline apdaila gali kainuoti ir apie 120 tūkstančių eurų.

Kiek kainuoja namo įrengimas

Po dalinės apdailos dar tenka įsirengti namo vidų. Kokia yra namo statybos kaina iki raktų, kad galėtumėte atsikraustyti tik su savo daiktais, priklausys nuo to, kokias interjero medžiagas pasirinksite, kokių baldų bei buitinės technikos norėsite, kokius meistrus pasirinksite.

Kiekvieno namo įrengimo kaina yra individuali ir gali siekti nuo keliolikos iki keliasdešimties ar net šimtų tūkstančių eurų.