Ką galima įrengti po laiptais?

Ingrida KEMZŪRAITĖ

Laiptai – architektūrinis elementas, jungiantis skirtinguose aukštuose esančias erdves, tuo pat metu ir aktyvus interjero „veikėjas“. Ne ką mažiau naudinga bei graži gali būti ir erdvė po laiptais. Svarbiausia čia – išradingumas. 

 

Praktiškumas   

 

Optimaliai išnaudoti po laiptais susidariusią laisvą erdvę galima įmontuojant spintą ar spintelę. Čia tiks bet kokie korpusiniai baldai, suprojektuoti atsižvelgiant į laiptų nuolydį. Tai gali būti atviros lentynos ar spintelės su varstomomis durelėmis. Taip pat galima montuoti ištraukiamus stalčius su ratukais – jie patogūs, nes įmanoma prieiti iš visų pusių, ir nesvarbu, jei laiptų nuolydis labai žemas.

 

Originalumas

 

Kodėl gi po laiptais lyg šikšnosparniams nekyboti dviračiams arba ten nelaikyti vyno atsargų? Sezono metu tikriausiai daugumai namų ūkių dviračių laikymas yra tikras galvos skausmas. Po laiptais įrenkite laikiklius ir kabinkite dviračius „aukštyn kojomis“. O vyno baras matomoje vietoje atrodys labai originaliai.

 

Jaukumas

 

Laiptai atskiria nedidelę jaukią erdvę – tokiame kampelyje galima susikurti privačią poilsio vietą ir atsiriboti nuo namų šurmulio skaitant knygą ar klausantis muzikos. Tereikia čia pastatyti fotelį ar mažą sofutę, ant kurios patogiai įsitaisę galėsite mėgautis savo poilsiu.

 

Virtuvė

 

Laiptai virtuvės zonoje? Nebijokite šiek tiek neįprastų sprendimų. Po laiptais galima įrengti dalį virtuvės. Turima erdvė išnaudojama įrengiant orkaitę, šaldytuvą ar spinteles.

 

Svetainė

 

Nenorite šioje erdvėje statyti vadinamosios sekcijos? Šiuo atveju nereikės ieškoti kokių nors įmantrių sprendimų. Po laiptais įrengtos lentynos puikiai priglaus jūsų turimas knygas, statulėles, vazas ar kitas namų smulkmenas.

 

Darbo kambarys

 

Reikalinga privati erdvė? Kodėl gi neįsirengus mažos, bet jaukios vietos rimtiems darbams nudirbti? Tai gali būti durimis atitverta patalpa arba tiesiog kompoziciškai atskirta mini erdvė stalui ir kėdei. Minimaliomis priemonėmis sukuriamas praktiškas kampelis.

Detalės

Planuodami erdves, nepamirškite ir detalių, kurios bet kokį jūsų pasirinkimą visada gali dar labiau pagrįsti ir paversti nepakeičiamu. Planuodami erdvės po laiptais panaudojimo variantą, atkreipkite dėmesį į laiptų tipą, konstrukciją, į tai, ar laiptai atviri, ar uždari. Ne mažiau laiko skirkite laiptų turėklams ar apšvietimui, paveikslų galerijos ant tuščios laiptų sienos įrengimui.

 

Miegamasis

Šioje asmeninėje erdvėje galima išlaisvinti savo fantaziją erdvę po laiptais išnaudojant taip, kad ji būtų įdomi ir joje būtų patogu leisti laiką. Galima įrengti lovą tiesiogiai po laiptais arba užkelti ją į antrą lygį, o po laiptais sukonstruoti spintą. Pastarasis variantas puikiai tinka stengiantis kuo optimaliau suplanuoti mažas erdves.