Ar verta samdytis interjero dizainerį?

 

Paskutiniai prisilietimai

Dabar prasideda įdomioji dalis. Pasirinkę namo planą, pasamdę statybininką ir užsitikrinę skolinius įsipareigojimus, jūsų svajonių namas pradeda įgauti formą. Nėra laiko sėdėti atsipalaidavus. Galutiniai maži jūsų prisilietimai yra labai svarbūs, kad namas taptų namais. Todėl šiuo metu turite savęs paklausti, ar interjero dizainerio samdymas turi prasmę.

Sertifikuoto interjero dizainerio patirtis apima daug daugiau nei estetiką. Be erdvės planavimo, apšvietimo dizaino, spalvų koordinavimo ir medžiagų, baldų, instaliacinių priemonių ir apdailos parinkimo, interjero dizaineriai turi praktinių žinių apie vidaus apdailą, priešgaisrinius statybų, saugos, energetikos ir aplinkos klausimus.

Iš visų potencialių dizainerių paprašykite 3-4 ankstesnių klientų sąrašo ir paklauskite klientų, apie jų pasitenkinimą dizainerio darbu ir darbo stiliumi. Jūs turite suderinti susitikimo su dizaineriu laiką ir peržiūrėti jo ankstesnių dizaino darbų aplanką bei aptarti savo lūkesčius. Klauskite apie dizainerio išsilavinimą, mokymus, patirtį, profesines narystes ir kitas kvalifikacijas. Jis ar ji paaiškins projektavimo procesą ir apmokėjimo už dizaino paslaugas sistemą. Klauskite apie teikiamas paslaugas, išlaidų sąmatas ir ką dizaineris gali padaryti, kad padidintų jūsų biudžetą.

Nesvarbu, ar jūs nuspręsite konsultuotis su profesionalu ar seksite savo intuicija, geras planas ir reali idėja apie tai, ką norite pasiekti, padės užbaigti jūsų interjero dizaino projektą. Pirma, nustatykite tai, ką mėgstate ir ko ne. Savo skonio žinojimas yra labai svarbus kuriant jums patinkantį interjerą. Pavaikščiokite po savo dabartinius namus ir nustatykite elementus, kurie jums tinka ir kurie ne. Stebėkite baldus, antikvarinius daiktus, specialius objektus ir tai, ką norite išsaugoti, kad jūs ir jūsų interjero dizaineris galėtų įtraukti šiuos objektus į naują dizainą. Tada, peržiūrėkite knygas ir savo mėgstamus žurnalus ir pasisemkite dizaino stiliaus ir technikos idėjų. Aplankykite baldų parduotuves, universalines parduotuves ir pasisemkite papildomų idėjų ir įkvėpimo. Fotografuokite tai, kas jums patinka. Svarbiausia, prieš pradėdami leisti pinigus baldams ar interjero dizaino paslaugoms įsitikinkite, kad šeimos nariai pritaria planui.

 

Palaipsniui įgyvendinkite savo dizaino projektą. Nuspręskite, kas ir kaip naudos kiekvieną erdvę. Svarbu, kad dizainas sutaptų su tuo kaip gyvenate. Nesvarbu, ar kambarys bus naudojamas poilsiui, pramogoms ar darbui, jo naudojimą nulems dizainas ir elementai, kurie bus tame kambaryje. Nepamirškite būti realistiški dėl erdvės dydžio ir apimties, ir pasirinkite dizainą, atspindintį kuriamą nuotaiką ir derantį su funkciniais poreikiais. 

 

Išnagrinėkite nagrinėjamų kambarių ypatumus ir galimus trūkumus. Ar lubos per žemos, ar kambarys ne per niūrus/nuobodus? Ar jums reikia daugiau vietos sandėliavimui ar daiktų laikymui, specialios erdvės kompiuteriui ar hobiui? Po to, kai atsakėte į kelis pagrindinius klausimus ir kritiškai įvertinote savo poreikius, išryškinsite konkrečią veikimo idėją. Raskite kiekvieno kambario kertinį akmenį, pagal kurį bus kuriamas viso kambario dizainas ir dekoras. Jei kambaryje nėra kažko, kas natūraliai atkreipia dėmesį, pavyzdžiui, lango su puikiu vaizdu, galite pabrėžti kambarį ryškiais baldais ar mažesnių elementų grupėmis, pavyzdžiui, gėlėmis. 

Galiausiai nuspręskite, su kuo jūs tikrai norite ir be ko galite gyventi. Eikite į parduotuves ir pirkite dizaino elementus. Nustatykite prioritetus, susijusius su jūsų pinigais ir laiko apribojimais. Taip pat atminkite baldų dydžio ribas. Padarykite kambario brėžinį ant milimetrinio popieriaus; vienas kvadratas ant popieriaus turi atitikti vieną kvadratinį centimetrą. Eskize pažymėkite duris, langus, šildymo ir aušinimo sistemų vietas ir kitas svarbias erdves, kurios padeda nustatyti, kur jūs galite statyti baldus. Paimkite savo planą ir matavimo juostą, kai eisite apsipirkti. Sofa, kuri atrodo idealaus dydžio jūsų erdviam salonui gali būti per masyvi kuklaus dydžio kambariui.

Atminkite, kad tam tikri vidaus išplanavimo sprendimai turi būti baigti dar planavimo proceso metu. Ypač virtuvės ir vonios reikalauja, kad būtų kuo anksčiau užsakyti prietaisai, stalviršiai, vandens maišytuvai ir instaliaciniai įrenginiai, kurie gali daryti įtaką statybininko sąmato kainai.

Maloni statybos patirtis priklauso nuo jūsų gebėjimo būti iniciatyviu, o ne pasyviu. Atidus planavimas yra raktas, kuris padės atrakinti duris į savo svajonių namą.