7 patarimai, kaip nuspręsti, iš kokios medžiagos statyti namą

Apie savus namus svajojame dažnas, tačiau tik „įbridę į tą balą“ dažnai pamatome realiai, kiek atsidavimo ir laiko šis procesas reikalauja. Reikia įsisavinti itin didelį kiekį informacijos, lyginti be galo daug alternatyvų, atmesti netinkančius variantus, rinktis medžiagas ir t.t. Štai medžiagų pasirinkimas daugeliui tampa nemenku galvos skausmu. Viena vertus, puiku, kad šiandieninė statybų rinka siūlo itin platų spektrą statybinių, apdailos bei kitų medžiagų. Tačiau kita vertus, tai gerokai apsunkina pasirinkimo procesą. Dar pradiniame planavimo procese reikia nuspręsti, kokias medžiagas pasirinkti namo statybai. O tai nėra lengva, kadangi visos jos turi ir privalumų, ir trūkumų. Štai kodėl svarbu vertinti individualius poreikius, galimybes, lūkesčius bei atrasti idealiausią variantą. Pateikiame patarimų, kurie – tikimės – padės lengviau nuspręsti, kokias medžiagas pasirinkti namo statybai.

Jei prioritetas greitis, rinkitės blokelius

Statybų kontekste frazė „spaudžia terminai“ labai populiari. Tad jeigu ir Jums ji aktuali, tuomet blokeliai bus geras sprendimas namo statybai. Tačiau įvertinkite jų vandens įgeriamumą, oro sąlygas, kuriomis vyksta statybos ir tai, kada blokeliai atiduos perteklinę drėgmę bei galima bus šiltinti ir atlikti apdailos darbus.

Atsižvelkite į architektūrinius sprendimus

Renkantis medžiagas, iš kurių bus statomas Jūsų būsimas būstas, labai svarbu įvertinti, koks namo išplanavimas. Jei viduje projektuojamos didelės erdvės, bus daug vitrininių langų, tuomet sienoms geriausia rinktis medžiagą, kurios MPa bus daugiau kaip 10. MPa – megapaskalis, ir kuo didesnis prie šių raidžių skaičius nurodytas, tuo didesnį atsparumą gniuždymui medžiaga demonstruoja. Jei visgi norėsite rinktis mažiau apkrovoms atsparias medžiagas, tuomet pasvarstykite tai, kad bus reikalingi papildomi sustiprinimai, pavyzdžiui, remiant stogo konstrukciją ar pritaikant kitus sprendimus. Kad ir kokius papildomus stiprinimus pasirinksite, jie reikalaus papildomų išlaidų, o neretai net labai nemažų.

Didesnio tankio medžiagos vidaus sienoms

Jei norite, kad patalpos viduje pasižymėtų gera garso izoliacija, būtų funkcionalios, tai prioritetą teikite didesnio tankio, sunkesnėms medžiagoms.

Atsižvelkite į metų laiką

Pasitaiko, kad namo statybos trunka net kelerius metus, nors visgi dažnas nori suspėti sienas ir stogo konstrukciją baigti šiltuoju metų laiku. Jei nutiktų taip, kad per šiltąjį sezoną nespėsite namo uždengti stogu, prioritetą teikite toms medžiagoms, kurių įmirkis neviršija 20 procentų. Ši rekomendacija galioja ir tokiu atveju, jeigu namas statomas arti vandens telkinio.

Identifikuokite prioritetus

Rinkoje esti itin daug medžiagų namo sienų statybai. Rinkdamiesi turite įvertinti prioritetus bei toms medžiagoms tenkančias funkcijas. Išorinės namo sienos yra laikančiosios ir kertinė jų užduotis – atlaikyti kuo didesnes apkrovas. Taip jau yra, kad tos medžiagos, kurios atlaiko didesnį gniuždymą, išsiskiria mažesne šilumos izoliacija, o demonstruojančios puikias šilumos izoliacijos savybes yra kur kas minkštesnės. Tad pasirinkus tvirtumą reikės apsvarstyti šiltinimo variantus, o pasirinkus puikias izoliacines savybes teks galvoti apie papildomus sustiprinimo elementus.

Natūralumo šalininkams

Nesunku nuspėti, jog besivadovaujantiems ekologijos ir natūralumo principais geriausias pasirinkimas namo statybai bus medis. Nors rąstiniai namai mūsų šalyje nėra tokie populiarūs kaip mūriniai ar karkasiniai, visgi pelno nemažai simpatijų. Tiesa, norint, kad rąstinis namas atitiktų aukštą energinio efektyvumo klasę, jį reikės apšiltinti. Numatykite ir tai, jog rąstiniam namui periodiškai reikės skirti dėmesio, norint, kad medis atrodytų reprezentatyviai.

Rinkitės jau parengtą namo projektą

Jei visgi nežinote, kokių medžiagų namui norite, kaip nuspręsti, kas geriausia ir pan., rinkitės saugų ir labai paprastą variantą – jau parengtą namo projektą. Tokie kartotiniai namų projektai yra sukurti atsižvelgiant į daugumos poreikius. Projekte jau būna numatytos medžiagos namo statybai. Jos parinktos tokios, kurios idealiai tinka atsižvelgiant ir į apkrovas, ir į šilumos izoliaciją bei kitus aspektus. Todėl tokie ilgaamžiški namų projektai bus tobulas variantas neapsisprendžiantiems. Sužinokite daugiau apie namų planavimą ar kartotinius projektus susisiekę su mūsų komanda.